Facebook Şifre Kırma

Facebook Şifre Kırma Yöntemleri

Şüphesiz günümüzün en popüler sosyal medya kolu facebook’tur. Neredeyse herkesin bir hesabı var, bu herkes içerisine yaş seviyeside çok düşmektedir. Tabiki zamanla insanlarda bilinçsiz kullanım nedeniyle şifreler çalınmakta ve güvenlik sorunları çıkmaktadır. Facebookları çalınabilir ve hacklenme adı verilen genellikle kullanıcıların yine bilinçsizliğinden kaynaklanan sorunlar ile hesaplar el değiştirebilir. Bu durumu inceledik ve bir facebook hesabı nasıl çalınır facebook şifre kırma nasıl yapılır diye baktık. Yöntemler olarak sıralayacak olursak bir çok yöntem var ama tabiki bu programlar ve denemeler bir çok yazılım tarafından virüs olarak algılandığı için pek olumlu sonuçlar alınamamaktadır.

keylocker programi

 • Keylocker ile facebook şifresi kırmak

Keylocker bir çok kişinin bildiği gibi bilgisayarlara yüklenen bir casus yazılım programıdır. Bu program sayesinde bilgisayardaki yazışmaları girilen siteleri, şifreleri ve ekran görüntülerine kadar herşeye ulaşım sağlayabiliriyorsunuz. Günümüzde bizimde en çok kullandığımız keylocker programı Ardamax keylocker programıdır. Antivirüsler ve tarayıcıların artık kendi güvenliği olaması nedeniyle sorun yaşama ihtimalinede değinmem gerekiyor. Bu programı çalıştırmak istiyorsanız bilgisayarı bir kaç dakikalığına kullanmanız gerekebilir.

Antivirüs programlarının güvenliğini ardamax’i güvenli olarak işaretlemeler sonrasında verimli olarak çalıştırabilirsiniz. Ama diğer şekilde antivirüs programları ardamax yakalayacak ve devre dışı bırakacaktır. Eğer sorunsuz şekilde bulaştırmayı başarırsanız bulaşan bilgisayardaki girilen bütün bilgileri düzenli olarak size e posta edecektir. Facebook şifresini öğrenmek içinde gelen mailleri süzerek şifreyi bulmak yeterli olacaktır.

 • Facebook uygulaması oluşturarak şifre kırma

facebook uygulamaFacebook üzerinde oynadığımız bir çok oyun ve uygulama mevcuttur. Aslına baktığınızda bu kullanımlar facebook üzerinden gözüksede iç yüzüne baktığınızda bir kaynaktan çekilmektedir. Bu kaynakları kullanmak isteyen kullanıcılar o uygulama için herşeye izin verebilirler. O andan sonra facebook kullanıcının bir çok özelliğini o uygulama kaynağının ulaşımına izin verir facebook şifrelerinin md5 kombinasyonlu halide buna dahildir. Çünkü uygulamaya giriş için facebook giriş kullanılmış oluyor. Tabiki bu güvenlik sorunuda daha sonra çözüldü. Google’da arattığınızda karşınıza çıkan bir çok site işlerini bu şekilde hallediyordu. Facebook şifre kırma seçeneklerinden en iyisi denilen yöntemlerinden birisiydi bir zamanlar.

Ama artık maalesef çoğu uygulama işe yaramıyor.

 

Yeni yöntemler eklenecektir, sizinde önermek istediğiniz yöntemler varsa yorumda belirtmeyi unutmayın.

. . .

Son yılların en çok kullanılan sosyal medya platformu olan facebook sizce ne kadar güvenli? Sürekli bir şeyler paylaşıyoruz ve hayatımızın merkezine yerleştirdik. İnsanlarla konuşuyoruz ve ilk arkadaşını bul mantığı ile sürekli bizi bir şeyler yapmaya teşvik eden mükemmel bir reklam pazarlaması.

Konuşmalarınızın güvenliği facebook tarafından 3. kişiler tarafından korunmuş olsada bazı durumlarda bilgisayarınızda oluşabilecek güvenlik açıkları bazende sizin izin verdiğiniz bazı yollarla hem bilgileriniz, hemde facebook şifre kırılabilir ve yazışmalarınız başkalarının eline geçebilir.

Facebook Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

facebook sifre kirmaDijital güvenlikte korunmanın temeli onu nasıl yapacağını öğrenmektir, şifrenizin nasıl kırılabileceğini öğrenin ve sonra nasıl bir şifre seçmeniz gerektiğini, hangi şifrenin facebook’ta en güçlü güvenliği oluşturacağını bulun.

Facebook hesaplarının çalışmasında %60 oranla kaynak cihaz güvenliğidir. Giriş yaptığınız bilgisayar veya telefonlarda eğer virüs varsa, keylogger türevi virüsler ile bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçebilir. Keylogger bilgisayarınız veya cihazlarınızdaki yapılan bütün işlemleri bir kayıt altına alarak sahibi olan kişiye ulaştırır. Hangi dakika hangi sitede ne yazdığınıza kadar o an ekranınızda hangi görüntü olduğuna kadar bir çok bilgiyi sızdıran bu virüsler bir çok kişinin korkulu rüyasıdır.

Bir çok ünlünün icoud hesaplarının çalınması ve hesapların ele geçirilmesinin temelinde bu açıklar bulunmaktadır. Bu virüslere kendi kendinize bulaşabilir yada size özel olarak bir çalışma yaparak hedef olabilirsiniz.

Eğer birisi sizin facebook şifre kırma istiyorsa en temel yapacağı şey, bir şekilde arkadaş listenize girerek daha önce oluşturduğu virüslü uygulamalar yada sitelere sizi yönlendirmeye çalışmak olacaktır. Birileri tabiki facebook şifremi unuttum diyerek çalmaya çalışacaktır ama mail veya telefon kaydınızdan geçemeyeceği için çok korkmanıza gerek yok. Tabiki o güvenliği bile sağlayamıyorsanız zaten ölün.

Bir çok kişi güvenli olması nedeniyle facebook’a güvenmediği için telefon numarasını eklemiyor. Ama facebook şifresi çalındığı zaman şifre geri alma işlemi için keşke ekleseydim diyor. Yazışmaları ve içerikleri hep ifşa oluyor. Garip garip şeyler. Telefon numaranı ekle, facebook seni geceleri arayıp sapıklık yapmaz.

ڧ ZLine »
Ben büyük bir denizde, su damlasıyım.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Buraya 27 kez yorum yapılmış “Facebook Şifre Kırma

   1. çok kolay bir yöntemi var elimde kod var çok basit programsız 3 aşama yapı sonunda sana verdiğim kodu kullanıcaksın 5 dakikada 1 facebook hesabı 🙂
    yapmak istersen ulaşabilirsiniz.

    1. Kendi face Şifremi unuttum ve e maile kod gonderilmiyor sifremi kırmak istiyorum yardimci olabilir misiniz

 1. O uygulama sayesinde Millet zamanında Güzel like kasıyordu şimdi hepsi kapandı gitti

 2. Birçok kişi bu facebook hacklemeye meraklı sevmediği veya ne yaptığını kiminle konuştuğunu merak edenler kırmak istiyor genelde 😀

 3. Paylaşımlarınız ve bilgilendirmeleriniz çok güzel başarıların devamını diliyorum.

 4. Bu tür paylaşımların hiç etik olmadığını düşünüyorum. Ayrıca suçta oluşturuyor.

 5. zehir gibi kafa var millette facebook şifre kırma ile bir insan neden ugraşır ki keylogger ile şifre kıramazsın sadece ekran ve klavyeden basılan herşeyi kayıt tutar buda daha sonra keyllogger e girdiginizde kim o bilgisayarda ne yapmış görürsünüz daha cok eskiden internet kafelerde filan olurdu yada pc nizden facebook olsn farklı bir sosyal medya olsun ne yaparsa yapsın bulabilirsiniz. eski bir yöntem ama hala işe yarıyormuş temekki

 6. madem işe yaramıyor niye bu kadar zahmet edip de yazdın dermişim 🙂 yeni yöntemler lazım

 7. Faebook şifre kırma programı olarak piyasada iyi yazılımlar yok. Sizin programı da denemek istiyor, işe yarar umarım 🙂

 8. Bu tip uygulamalar aslında suç, ayrıca etik değil. Olumsuz geri dönüşler göze alınabiliyor ise yapılmalı.

Top