Kendine hedef koymak ve zirve belirlemek

Kişisel gelişim uzmanları, hep bize böyle şeyler söylediler değilmi kendinize hedefler koyun. Neyi nasıl yapacağını bilin, ona göre adımlar atın. SEO içinde öyle söylemişlerdi. Ama daha sonra bunun çok sıkıcı olduğunu anladım. Sürekli birilerini memnun etme kaygısı içinde kalıyoruz. Neden? Ben böyleyim sözünü o kadar çok duyuyorumki gerçek dünyada ama burada öyle değil. Sitelerini bir yere taşımak için sürekli bir yalakalık.

Ben küfür edenlere küfürle cevap vererek geldim, yıllardır bu şekildeyim ve burada her zaman böyle olacağım. SEO bizi hedef koyma konusunda kandırıyor, ben herşeyi doğaçlama yapıyorum artık. Size gerçek beni gösteriyorum bundan daha doğal ne olabilir.

Tabiki rüzgarda savrulan bir yaprak olun demiyorum. Bir düzende gidin hayat sizi bir yere yönlendirecektir. Sadece o ilk adımı atın.

Ve özellikle kendi içinde aşırı özgüven olan kişilerden uzak durun. Büyük bir kale ile çevrili etrafları. Ama en zayıfları onlardır, korkmayın saldırın ama, zamanınız varsa.

Bu tür insanlar sizin için hedefe girerken veya yolda yürürken karşınıza çıkan engellerdir. Kaldırım taşları gibi küçük. Tabiki sende düşündüğüm kadar büyüksen.

Mesela bundan sonra yazılarımız merhaba lanet olası pislikler olacak. Neden mi çünkü bende öyleyim. Herkes kendini çukurun dibine taşısın. Orası herkesin eşit olacağı yerdi, sonra çıkmaya çalışırız.

Özür dilemesini de bileceksin, bu senin için değil toplum düzenine oluşturulan iyi bir dünya kulesine küçük bir taşta senin koymak içindir. Dünyayı gurur değil, özür dilemesi öğretilen çocuklar kurtaracaklar.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine »
Ben büyük bir denizde, su damlasıyım.

Bir Cevap Yazın

Top