Sağ Tıklama ve Metin Kopyalama Engeli Kaldırma » Dumpper.NET

Sağ Tıklama ve Metin Kopyalama Engeli Kaldırma

Sitelerde Sağ Tıklama Engeli Kaldırma

Artık bir çok sitede metin seçme ve Sağ tıklama engeli bulunmaktadır. Bu engeller genellikle makale hırsızlılığını korunmak için bir site tarafından kullanılmaktadır. Ve bizim açımızdanda metin hırsızlığı tamamen yanlış bir şeydir. Her zamanki gibi makale olsun diye yazıyoruz işte. Sistemsel olarak baktığımıda tarayıcılarda sağ tuş engelini kapatmak için kullanılan basit bir javascript kodudur.

Tarayıcıya kuracağınız yine basit bir eklenti ile kolaylıkla bu kodu devre dışı bırakabilirsiniz ve haksız yere makaleleri alabilirsiniz. Kendiniz yazmaktan kurtulmuş olursunuz, çünkü iki kelimeyi birleştiremeyecek kadar tembelsiniz. Her şeyin hazırını seviyorsunuz. Ama suç bende Sağ tuş engeli kaldırma diye makale yazıyorum. Ama içeriğe ihtiyacım var be bunu sizin gibi başkasının sitesinden almıyorum. Özgün içeriklere önem vermelisiniz. Bu sizi daha iyi bir yazar yapacaktır.

Engelin kaldırmak için Mozilla tarıyıcı üzerine kurulan bir eklenti kurulması gereklidir. Böylelikle metin seçme ve sağ tıklama engeli kalkacaktır. Engelli sitelerde normal sitelerden hiç farkı olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Sağ Tuş Engeli Kaldırma Eklentisi

Enable Right Click and Copy, eklentisi mozilla tarayıcınızda sağ tıklamayı ve metin seçmeyi aktif hale getirecektir. Eklentisinin kurulumu zaten basit, mozilla eklenti mağazasına ismini yazarak bulabilirsiniz yada aşağıda vereceğim linke tıklayarak eklentisinin sayfasınada ulaşabilirsiniz.

EKLENTİ SAYFASINA GİT

Eklenti’yi ekledikten sonra sağ tıklamak istediğiniz sayfayı yenileyin ve kullanıma başlayabilirsiniz.

 

221 Görüntülenme
Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ben büyük bir denizde, su damlasıyım.

Bir Cevap Yazın

Top