En başta yapılması gereken şeylerden birisidir anahtar kelime belirlemek. Sadece bir makaleden ziyade tamamen site yapınızı ona göre düzenlemeniz daha uygun olacaktır. Bunun için en iyi yardımı google trend üzerinden alabilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin yıllık aylık ve saatlik oranda aranma durumlarını inceleyerek rekabetin hangi anahtar kelimelerde daha yoğun ve zayıf olduğunu görebilirsiniz.

Siteni bilgi amaçlıysa, örnek olarak uzay bilimleri konusunda makaleler yazıyorsanız. Öncelikli aklınıza gelen anahtar kelimeler uzay bilimleri, uzay hakkında bilgiler, uzay hakkında bilinmeyenler gelebilir. Bu kelimeler google aramalarında aşağıdaki gibi olmaktadır.

Buradaki aranma hacimlerini kontrol ederek kendinize anahtar seçiminde bir fikir edinebilirsiniz. Grafiklere bakarsanız son 30 gün çerisinde uzay bilimleri araması diğer kelimelere göre daha fazla aranmıştır.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir