DUMPPER

The Easy Way to Find What You're Looking For!.

2022 Yerli İmplant Yorumları

Belirli bir süre öncesine kadar uzun bir süreci kapsayan diş tedavileri, günümüzde gelişmiş teknikler kullanılarak daha kısa sürede ve kolay şekilde yapılabiliyor. Son zamanlarda eksik dişlerin hem estetik hem de fonksiyonel açıdan tedavisi için alternatif birçok teknik geliştirilmiş durumda.

İmplant tedavisi de bunlardan biri. Diş Hekimliği’nde en çok uygulanan tedavilerden birisi olan implant, eksik dişlerin tedavi edilmesi amacıyla titanyumdan yapılan vidaların çene kemiğine yerleştirilmesi ve bu vidaların üzerine de protez dişlerin oturtulması şeklinde yapılır.

Yerli implant yorumları için yazımızı incelebilirsiniz.

 Radyolojik ve klinik muayene sonrası aşama aşama uygulanan bir işlem olsa da, kolay ve ağrısız şekilde yapılmaktadır. İmplant yapımı, diş çürüğü ya da yaralanma sebebiyle kaybedilen dişler için, teknolojik gelişmelerden faydalanılarak gerçekleştiriliyor. Tedavi, komşu dişler kesilmeden yapıldığı için avantajlıdır. Diş kök görevi gören implant tedavisi sonrasında kişi doğal görünümlü dişlere sahip olabilir, rahatlıkla yemek yiyip konuşabilir.

 

2022 İmplant Fiyatları Ne Kadar?

 

İmplant tedavisinde temel amaç, herhangi bir nedenden dolayı kaybedilen dişlere yakın şekilde kuvvet dengesini sağlamak, kişinin yeme, gülme yeme işlevlerine pratik çözüm üretmek. Standart implant yapımı olarak bilinen işlem aslında, farklı ihtiyaçları karşılamak amaçlı olarak fazlasıyla kapsamlıdır. Bu durumda haliyle implant fiyatları sorusu da, hizmetten faydalanmak isteyenler tarafından sıklıkla soruluyor. Fiyatlar, bazı kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bu kriterlerin başında da, implantın markası geliyor. Genelde implant hesaplama, yapılan klinik ve radyolojik muayeneler sonrasında gerçekleştiriliyor. Eksik dişlerin sayısı, konumu, hastanın ağız ve diş durumu, ödeme şekli, klinik kalitesi ve hekim tecrübesi, implant fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan faktörler.

 

Güncel implant fiyatları ortalama 3000’den başlayıp 7000’e kadar çıkmaktadır. İthal implant fiyatları, yerli implantların fiyatına göre daha pahalıdır. Ağız ve diş sağlığı açısından bakıldığında, genel anlamda markası ne olursa olsun implantın işlevi aynıdır. Ancak, imalatında kullanılan hammaddenin kalitesi, dayanıklılığı ve ithal olanlar için yabancı ülkelerden dövizle getirilmesi gibi çeşitli etkenler fiyatların belirlenmesinde farklılık ortaya çıkarmaktadır. Yine de, geleneksel yöntemlere en iyi alternatif olduğu düşünülerse, implant fiyatları işlevine göre fazlasıyla ekonomiktir.

 

Yayıncı: Doktorya

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *