Doktorya

Almanca Çeviri Yaparak Para Kazanma Yolları

.

İş Fikirleri » 19 Temmuz 2019

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak birçok gelir kapısını aralayan oldukça karlı bir iştir. Orta seviye Almancaya sahip olmanız yeterlidir.

Çeviri Makaleler Yayınlanan Siteler Açmak

Almanca makalelerden ülkemizde ilgi çekebileceğini düşündüğünüz makaleleri Türkçeye çevirerek sitenizde yayınlayın. İlk birkaç ay yüksek kazanç elde edemeseniz de disiplinli çalışıp sürekli çeviri yaparsanız kısa süre de kazancınız artacaktır.

Çeviri Sitesi Açarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmanın en iyi yöntemlerinden bir tanesi çeviri sitesi açmaktır. Çeviri sitesinde kelime ve cümle çevirileri, Almanca öğretilmeye yönelik basit temel eğitimler, günlük konuşmalar, kelimeler, cümle yapıları, deyimler, bazı ünlülerin sözlerinin çevirileri gibi birçok şey yayınlanabilir.

Tercüme Büroları İle Çalışmak

Çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız bunu internet üzerinden yürütmek zorunda değilsiniz. Tercüme yapan bürolara CV ile başvurarak hem iş sahibi olabilir hem tecrübe kazanırsınız. Çeviri bürolarına başvurmak için lisans diploması ve dil bildiğinize dair resmi belge gibi belgeler yeterlidir.

Oyun ve Program Çevirisi Yapmak

Program veya oyunların Türkçeye çevirilerini yapabilirsiniz ya da Türkçe bir yazılımı Almancaya çevirebilirsiniz. Bu işler başta ücretsiz olarak yapılır. Ama işi ilerletip adınızı duyurduktan sonra ücretli işler de alabilirsiniz.

Almanca Youtube Kanalı Açmak

Almanca gibi diller Youtube’da kazandırıyor. Youtube kanalı açıp günde sadece bir video yükleyerek bile para kazanabilirsiniz.

Çeviri Aracı Oluşturmak

Çeviri sitesinin bir adım ötesi olarak bir çeviri aracı geliştirebilirsiniz. Yüzbinlerce insan girip çevirilerini bu araçlarla yapıyor. Mevcut durumdaki araçların birçoğu yanlış çeviri yapıyor. Bu alanda hizmet verecek bir çeviri aracı ile iyi para elde edebilirsiniz.

Çeviri Uygulaması (iOS – Android)

Çeviri aracı yanı sıra çeviri uygulaması da fazlaca talep görecektir. Temel kelimelerin karşılıklarının yüklenmesiyle ilk adımı atıp daha sonra çeviri alanını genişleterek ilerleyin. Uygulama hafif ve her platform için kullanılabilir olmalıdır. Ayrıca cümle çevirileri yaparken doğru sonuç vermesi de önemli. Bu nedenle algoritmalarınızı devamlı geliştirmeye çalışın. Bir miktar reklam bütçesi ayırarak tanıtım da yapabilirsiniz. Bu sayede programın tanınması da kolaylaşacaktır.

 


  0

  Şeffaf Diş Teli Fiyatları

  Diş sorunlarının en büyükleri arasında olan ve bir çok kişinin sorunu olan çarpık ve eğik diş tedavisi düşünüldüğü kadar zor...

  0

  Ucuz implant Fiyatları

  İmplant dişler gün geçtikçe kullanımı artan kayıp dişler için kullanılan en etkili yöntem diyebiliriz. Çekilmiş veya düşmüş dişlerin yerine monte...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir