Blog yazarlığı ile para kazanma yolları.

Blog Sitesi Oluşturarak Ek Gelir Sağlamak

İnternette milyonlarca site bulunmaktadır. Bunların bir çoğu çöp niteliğinde bazıları ise gerçekten dudak uçuklatan para kazanmaktadır. Sizde blog yazarlığı ile para kazanmak fikrine sıcak bakıyorsanız bu işi biraz daha detaylı inceleyelim.

 

  • Blog yazarlığı nasıl başlanmalı?

Öncelik olarak blogunuzda ne yayınlayacağınıza karar vermelisiniz. Bu site çok iyi kazanıyor bende ondan yapıyım düşüncesi çoğunlukla kötü bir fikirdir. Eğer ondan daha iyi yapabileceğinize eminseniz bu süreç çok uzun zaman alsa da başarma ihtimalinizin olduğunu da söylemeden geçemeyiz.

Yetenekleriniz üzerinde durun, bununla ilgili blog yazarlığı yapın. İnsanlar bloglardan bir bilgiliyi almak için gelirler. Onlara en iyi bilgiyi siz vermelisiniz. Böylelikle diğerlerinden farklı bir yolda kendi potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Öğretmenseniz eğitim videoları, eğitim dersleri gibi hatta sınav soru ve cevapları gibi bir blog oluşturabilirsiniz. Örneği biraz zor vermemin nedeni bazı meslekler için blog yazmak çok zor olabilir.

Öğretmenlik içinde bunun bir sınırı vardır. Mesela matematik öğretmenisiniz, ve matematikle ilgili bilinmeyen az bilinen terimler formüller üzerine blog yazıyorsunuz. Ama zaten yıllar boyunca internet üzerinde bu dökümanlar hep vardı ve artıyor. Bu sizin rekabetinizi arttırır.

Bundan ziyade biraz daha günümüze yakın bloglar açmaya önem gösterilebilir. Öğretmenseniz eğer, yakın tarihli sınavlar hakkında zaten bilginiz olacaktır. Bununla ilgili blog yazarlığı yapabilirsiniz.  Memur alımları, memurluk sınav süreçleri vs. vs. gibi.

Blog yazarlığı için sitemi açmalıyım yoksa hazır bloglar mı kullanmalıyım?

Bu tamamen sizin tercihiniz ama aralarındaki farkları biraz vurgulayalım. Web siteleri bilgi dağılımı bakımından biraz daha kaliteli gözükmekdirler. Hazır sistemler örneğin blogger, blogcu gibi subdomain bloglar genellikle günümüzde paravan blog oluşturmak için kullanılmaktadırlar. Bu durum tıklanma oranlarını bile düşürmektedir. Ama yinede kaliteli bir blog oluşturursanız normal web sitelerinden daha üst sıralara da çıkabilirsiniz. Zor ama imkansız değil.

Normal siteler ise tasarım ve içerik düzenlemeleri ile tamamen özgür olacağınız için daha rahat hareket etmenizi sağlamaktadır. Maliyetli oldukları kadar kaliteleride yüksek gözükürler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın

Buraya 3 kez yorum yapılmış “Blog yazarlığı ile para kazanma yolları.

  1. Kelime daarcığı geniş ve konulara hakim olunmalı , yoksa kopyala yapıştırcı olur adam