DUMPPER

The Easy Way to Find What You're Looking For!.

Çocuk Psikoloğu

Çocuk Psikoloğu Nedir?

Çocuklara yaşına uygun şekide psikolojik sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapan ve bunları yürüten en verimli şekilde çözüme ulaştıran uzman psikologlardır. Çocuk psikoloğu yetişkinlere nazaran daha farklı yöntemler kullanırlar ve uzmanlık alanı olarak Pedagog denilmektedir.

Bundan sonrasını okumanı önermem çünkü konu ile hiç alakası olmayan şeylerden bahseceğim. Çocuğunuzun eğer psikolojik sorunları varsa daha da bozulabilir. Sonuçta benden daha zor bir çocukluk geçiren yoktur. Yazık olmasın çocuğunuza.

. . .

Bende çok zor zamanlar geçirdim, sorunlarım var mı yoksa normal miyim onuda bilmiyorum. Bazen herkesten farklı olduğumu düşünüyorum. Yalnızlık içinde karanlık gecelerimiz var. Çocukluk dönemi hiç bir şeye hazırlıklı olmadığımız dönemde gelir ve bilinç altımıza yerleşir. Ne zaman çıkıp bizi yok edeceğini bilemediğimiz bir hastalık gibi içimizde durur. Bana ergenlik döneminde denk geldi ve sanırım bir çok kişi içinde öyle olmuştur.  Bizim zamanımızda bu kadar yaygın şekilde çocuk psikoloğu bulunmamaktaydı tabi belkide biz bilmiyorduk bilmiyorum ama kendi kendimize savaşmak zorunda kaldık.

Leave a Reply

Your email address will not be published.