Doktorya

Çocuk Psikoloğu

.

Sağlık » 16 Haziran 2018

Çocuk Psikoloğu Nedir?

Çocuklara yaşına uygun şekide psikolojik sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapan ve bunları yürüten en verimli şekilde çözüme ulaştıran uzman psikologlardır. Çocuk psikoloğu yetişkinlere nazaran daha farklı yöntemler kullanırlar ve uzmanlık alanı olarak Pedagog denilmektedir.

Bundan sonrasını okumanı önermem çünkü konu ile hiç alakası olmayan şeylerden bahseceğim. Çocuğunuzun eğer psikolojik sorunları varsa daha da bozulabilir. Sonuçta benden daha zor bir çocukluk geçiren yoktur. Yazık olmasın çocuğunuza.

. . .

Bende çok zor zamanlar geçirdim, sorunlarım var mı yoksa normal miyim onuda bilmiyorum. Bazen herkesten farklı olduğumu düşünüyorum. Yalnızlık içinde karanlık gecelerimiz var. Çocukluk dönemi hiç bir şeye hazırlıklı olmadığımız dönemde gelir ve bilinç altımıza yerleşir. Ne zaman çıkıp bizi yok edeceğini bilemediğimiz bir hastalık gibi içimizde durur. Bana ergenlik döneminde denk geldi ve sanırım bir çok kişi içinde öyle olmuştur.  Bizim zamanımızda bu kadar yaygın şekilde çocuk psikoloğu bulunmamaktaydı tabi belkide biz bilmiyorduk bilmiyorum ama kendi kendimize savaşmak zorunda kaldık.


  0

  Şeffaf Diş Teli Fiyatları

  Diş sorunlarının en büyükleri arasında olan ve bir çok kişinin sorunu olan çarpık ve eğik diş tedavisi düşünüldüğü kadar zor...

  0

  Ucuz implant Fiyatları

  İmplant dişler gün geçtikçe kullanımı artan kayıp dişler için kullanılan en etkili yöntem diyebiliriz. Çekilmiş veya düşmüş dişlerin yerine monte...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir