DUMPPER

The Easy Way to Find What You're Looking For!.

Doğal Çamaşır Suyu Yaparak Para Kazanmak

İnsanların neredeyse çoğu günümüzde birçok üründen beklentisi artmıştır. Yiyeceğinden temizlik maddesine kadar birçok ürüne kadar doğal ürünler aramaktadır. Bildiğimiz üzere bir çoğu ev hanımı veya boş vakitlerinde harçlıklarını çıkarmak isteyen öğrenciler ek iş imkanları aramaktadır. Bu makalede evde yapılabilecek en kolay işi ve sizlere açıklayacağız. Bu iş nedir diye soracak olursanız evde doğal yöntemlerle kendi çamaşır suyunuzu üreterek nasıl para kazanacağınızı sizlere anlatacağız.

Kimya bilimine ilgi duyanlar marketlerde satılan çamaşır sularının sodyum hipoklorür (NaOCl) sulu çözeltiden oluştuğunu bilirler. Çamaşır suyunu kullanırken uzun süre solunması halinde sağlığa ciddi zararlar verdiğini özellikle temizlik çalışanları ve ev hanımları biliyordur. Sizlerin evde doğal çamaşır suyu yaparak nasıl kazanacağınız aşağıdaki başlıklarda belirtilmiştir.

Doğal Çamaşır Suyu Yapımına Nereden Başlamalıyız?

Evde doğal çamaşır suyu yapmak gerçekten sizlere sağlık açısından hiçbir zarar vermeyecektir. Tamamen evimizde bulunan ve bulunmadığı halde marketlerden temin edebileceğiniz ürünlerden oluşuyor. Öncelikle gerekli malzemeleri temin ederek doğal çamaşır suyu yapımına başlayabilirsiniz. Gerekli olan malzemeler ise eczaneden bulabileceğiniz oksijenli su, marketten alabileceğiniz üzüm sirkesi, limon, ve su gereklidir son olarak koyu renkli plastik sprey şişesi alarak evde üretime başlayabilirsiniz.

Doğal Çamaşır Suyu Nasıl Yapılır?

Malzemeleri ayarladıktan sonra çamaşır suyu yapımına başlamak için sizin için hiçbir maliyeti bulunmamaktadır. Öncelikle 1 fincan oksijenli suyu, 2 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 çay bardağı sirkeyi bir kaba alarak karıştırınız. Karışımı yaptıktan sonra satın aldığınız koyu sprey şişesini içine boşaltabilirsiniz ve böylece doğal çamaşır suyunu elde etmiş olursunuz. Elde ettiğiniz çamaşır suyunu ilk baştan kendiniz çamaşırlarda, mutfakta hatta içinde sirke bulunduğundan dolayı banyo ve WC’lerde de kullanabilirsiniz ve başarılı sonuç aldıysanız bu iş sizin için tamam demektir.

Doğal Çamaşır Suyunu Ne Kadara Satabilirsiniz?

Öncelikle bu işe küçük küçük başlamanızda fayda vardır. İnsanlar tarafından rağbet görürse sizin yaptığınız çamaşır suyu zamanla marka olur ve kendi işinizin patronu bile olabilirsiniz. Bu işi yapanların aylık ortalama geliri minimum 350 liradan başlıyor ve 1 ürünü ortalama 5 liradan satarak iyi bir kazanç sağlıyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.