Günde 1 Lira ile internet sitesi kurmak.

Günde bir lira internet sitesi kurmak aslında biraz saçma gelebilir. Çünkü eğer bu konuyu zaten biliyorsanız çok daha ucuza bir site kurabileceğinizi bilirsiniz. Ama burada bilmeniz gereken Günde 1 lira ayırarak kurduğunuz internet sitesin üzerinden para kazanarak güne böldüğünüz birikiminizi belki 2 belki 3 liraya arttırabilmektir. Genel olarak bundan bahsedeceğiz. İnternet siteleri nasıl kurulur ve nasıl para kazanırlar.

Alan Adı ve Barındırma

Web sitesi kurulumunun temelidir aslında bunlar. Birincisi sitenizin ismi ne olacak, iki nerede barınacak. Gerektiğinde ücretsiz bile barındırabilirsiniz ama yavaş ve güvenliksiz olacaktır. Zaten domain yıllık ortalama 30 hosting yıllık 30 40 liraya bulunabiliyor. Web sitesinin kurulumunun en zor olan tarafı sürekli özen ve destektir. İlk önce sitenizde nelerden bahsedeceğinzi ve nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmeniz gereklidir. Sonrasında ona uygun bir domain seçin ve başlayın. Ne kadar çok düşünürseniz bulmak o kadar zorlaşır. En başta mükemmeli bulmayı hedeflemeyin.

Web Tasarım Dilleri

Web yazılımları, siteler, tasarımlar veya kişiye göre değişen web site araçlarının bizim anlaşmamız olduğu gibi kendi aralarında anlaşma dilleri vardır. Bu diller Başlıca HTML, PHP ve ASP olarak sıralayabiliriz. Günümüzün popüler tercihi tabiki php’dir. Dinamik yapısı ile kolay düzenlenebilir yapısı ile forum blog ve film siteleri gibi canlı akış kaynağı olan çalışmalarda kullanılmaktadır.

WordPress Nedir?

WordPress PHP ile yapılmış bir blog oluşturma platformu olarak bilinir. Ama zengin bir gözle bakıldığı zaman çok daha fazlasıdır. Çünkü ne isterseniz ona dönüşen bir yapısı vardır. Günümüzün tartışmasız en çok kullanılan sistemi diyebiliriz. Gördüğünüz dolaştığınız bir çok sitesi özellikle film siteleri %90 oranla wordpress tabanlı sitelerdir. Kolay kullanımı ve çok fazla şekilde tema ve eklenti zenginliği olan bu sistem başlangıçtan profesyonelden herkesin tercihidir.

WordPress sitelerin kurulumu ile ilgili internette düşünemeyeceğiniz kadar döküman bulacaksınız… İzlemeniz yeterli olacak. Google’a soru sormanız yeterli.

Web siteleri nasıl para kazanır?

Web siteleri genellikle reklam gelirleri üzerinden kazanç sağlamaktadır. Bu kazançlar sitenin popülerliğine içerik yapısı ziyaretçilerin görüntülemesi ve ziyaretçilerin reklam hareketlerine göre değişiklik gösterebilir. Bu konuyu daha geniş olarak anlattık, eğer okumak istersen, İnternet sitesinden para kazanmak makalesini inceleyebilirsin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın