Doktorya

İmplant Fiyatları 2021

.

Sağlık » 23 Şubat 2018

İMPLANT FİYATLARI NE KADAR?

Diş sorunlarında son yılların en popüler tedavisi haline gelmiş olan implant dişlerin yapımı ve bölgeye göre değişsede ortalama fiyatlarını sizin için araştırdık ve listeledik. İmplant yapım süreci genellikle ağrılı ve sancılı bir dönem diyebiliriz. Çene kemiğine metal kökler vidalamak sureti ile yapılan implant dişlerin oldukça uzun ömürlü ve verimli sonuçlar doğurduğuda bir gerçektir. Normal porselen dişlere göre daha kalıcı olduğu gibi implant fiyatları diğer alternatiflerine göre çok daha pahalı diyebiliriz. Tek diş için ortalama 1.000 TL ile 3000 TL arası değişmektedir.

2021 İMPLANT DİŞ ÜCRETLERİ

implant fiyatlariDolar kurununda değişmesi tabiki fiyatları arttırdı ama yinede bölgelere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Ülkemizde saç ekiminde olduğu gibi implant yapımındada dünyaca ünlü firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların bazen indirimleri ve kampanyaları vardır, bunları takip ederek kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Ucuz implant fiyatı bulmaya çalışan kişiler için ortak önerileri her zaman implant yapımında kullanılacak olan özelliklede metal kökleri kaliteli olarak seçmeniz öneriliyor.

Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük nüfusa sahip illerde çok fazla diş kliniği bulunduğu için fiyat rekabeti sürekli değişmektedir. Rakiplerinden daha uygun fiyatlara yaparak müşterilere ulaşmayı hedeflemektedirler.

İmplant fiyatı sorgulamadan önce aslında bilmemiz gerekenlerin başında implant dişlerin nasıl yapıldığı ve bunu yaptırmak için uygun olup olmadığınızı öğrenmek gereklidir.

implant diş fiyati

İMPLANT DİŞ NASIL YAPILIR?

İmplant genel ve kaba tabiri ile çene kemiğine monte edilen metal diş kökleri ile sabitlenen dişlerdir diyebiliriz. Bu dişler gerçek kök gibi sağlam olacak şekilde çene kemiği delinerek monte edilmektedir. Bir süre sonra kemik ile bütünleşen metal alaşım kökler sağlamlığını yıllar boyunca korumaktadır.

Gelişimini henüz tam olarak tamamlamamış kişilerde implant yapılması önerilmemektedir, Çene gelişimi devam ettiği için metal kökler gelişime ayak uyduramadığı için zarar verecektir.

 • Çene röntgeni çekilerek diş kökü veya çekilmesi gereken diş oluş olmadığına bakılır. Yapılacak işlem ve diş sayısı öğrenilir.
 • Metal köklere ve kullanılacak malzemeler ile tedavi uygulanacak kişi arasında bir uyumsuzluk (alerji vs) olup olmadığı kontrol edilir. Bu süreçte kullanılacak olan malzeme çeşitlilikleri belirlenir, implant fiyatları bu ürünlere göre farklılık göstermektedir.
 • Tedavi uygulanacak olan diş kökleri delinir, bu süreç ve sayı doktorun çalışma takvimine göre değişmektedir.
 • Belirli aralıklarla kök açma ve metal kök yerleştirme işlemleri yapılır ve iyileşme süreçleri göz önüne alınarak devam bu işlem  etmektedir.


  0

  Şeffaf Diş Teli Fiyatları

  Diş sorunlarının en büyükleri arasında olan ve bir çok kişinin sorunu olan çarpık ve eğik diş tedavisi düşünüldüğü kadar zor...

  0

  Ucuz implant Fiyatları

  İmplant dişler gün geçtikçe kullanımı artan kayıp dişler için kullanılan en etkili yöntem diyebiliriz. Çekilmiş veya düşmüş dişlerin yerine monte...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir