İnternet Ağlarımız Tehlikede

Güvende Değiliz

Günümüzün büyük bir kısmını artık internet ve bilgisayarlar başında geçiriyoruz, ama ne kadar güvendeyiz? Sosyal medyalarda rahatça fotoğraflar yüklüyoruz ve her yere bilgisayarlarımızla bağlanıyoruz. Ama ne kadar güvendeyiz?

Son yılların en çok tartışılan ve aramalarda zirvelere tırmanmış olan aracı nedir biliyormusunuz. wifi şifre kırma programı, evet

Wifi Şifre Kırma

Bu programlar sayesinde hiç güvende değiliz diyebiliriz. Artık günümüzde insanalar bazen bedava internet kullanmak için bazende gerçekten bilgileri hacklemek için insanların wifi şifrelerini kırmaya çalışıyorlar.

Kablosuz ağlardaki bu güvenlik açıkları bir çok ücret ödeyerek internet kullanan kişiyi korkutuyor. Çünkü hâla kotalı internet kullanan insanlarda bulunmaktadır. Bu sınır wifi şifresini kıran kişi tarafından aşılıyorsa büyük bir ödeme faturası kişiye yansıyabiliyor. Madur olan kullanıcılar ise elinden geldiği kadar bu faturanın nedenini öğrenmeye çalışsalar da operatörler pek yardımcı olamıyorlar.

Wifi Şifre Kırma Programları İçinde En Etkilisi

Son yıllarda en çok kullanılan ve windows tabanlı amatör kullanıcılar için birebir olan bir program var. Adı dumpper. Dumpper kullanım bakımından çok basit ve bir çok kullanıcı kolaylıkla kullanabilir. En etkili olarak wps pinlerini kullanıp modem arayüzlerine giriş yapan bu program sayesinde bir çok kullanıcı kendi wifi ağını oluşturabiliyor.

Wifi kırıcı program kullanmak suçmudur.

Toplum dilinde baktığımız zaman zaten başkasının internetini çalmak olarak adlandırılır bu durum. Buda farklı bir bakış açısıyla zaten suç olduğunu göstermektedir. Başkasından izinsiz bir şekilde onun olan bir şeyi kullanmak tabi ki suçtur.

Bazı yorum yapan arkadaşlarında söylediği gibi, tamamen vicdanla alakalıdır. Aylık 40 50 gibi bir fiyata satılan internetten kullanma imkanı bulabilirsiniz. Buna maddi durumunuzun yetersiz olduğunu düşünüyorsanız. Kullanmamak daha hayırlıdır belkide. İnsanlar illaki günaha giricem diye uğraşmamalı.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!