DUMPPER

The Easy Way to Find What You're Looking For!.

İnternet Bağlantısı İçin Gereken Malzemeler

İnternet kullanımı gerçekten günümüzde oldukça yaygın bir iletişim ve bilgi araştırma yöntemidir. Hemen hemen günümüzde 10 kişiden 8 i internet kullanmakta ve aradığı birçok bilgiye internet üzerinden ulaşmaktadır. Hatta Bilim Sanayicileri Derneği 2017 verilerine göre Türkiye’deki alışverişin %42,2 si internet ortamından yapılmaktadır. Hal böyle olunca hemen hemen her yerde internet bağlantısına ihtiyaç kaçınılmaz bir hal alıyor. O yüzden sizler için internet bağlantısı için gereken malzemeleri anlatmaya başlayalım.

Ev Veya Ofis İçin Gereken Malzemeler

Öncelikle evimizde ya da ofisimizde internete bağlanabilmek için gereken malzemelerden başlayalım tabi internet denilince akla ilk gelen şey bilgisayar oluyor. Öncelikle bağlantımızı sağlasak bile aktif olarak kullanabilmek ve ihtiyacımızı karşılaması için bir bilgisayara ya da bilgisayar özelliği taşıyan artık hemen hemen hepimizin ceplerinde bulunan hatta çocuklarımızın bile ellerinde bulunan akıllı telefon veya bu sistemlere sahip tabletlerde bu iş için uygun olabilirler. Bilgisayar ya da Tablet ( Akıllı Cihazlar ) böyle bir cihaza sahip olduktan sonra bulunduğumuz yerin internet alt yapısının olup olmaması çok önemli eğer alt yapı yoksa maalesef bağlantı sağlamamız mümkün değildir.

Alt yapışı olan bir bölgedeysek eğer bu cihazlardan herhangi birine sahipsek bağlantı için gerekli internet satışı yapan firmalardan herhangi birine (Ttnet, Dsmart, Superonline gibi ) başvuru yaparak öncelikle bina girişimizdeki telefon bağlantısından bağlantı için evimize ya da ofisimize bir kablo çekilmesi gerekir. Daha bu kablodan bağlantıyı sağlamak için kabloyu bağlamamız gereken 1 Adet modeme ihtiyacımız var. Ve son olarak bu modemden kablolu bağlantı yapacaksak eğer bağlantıyı sağlamak için bir adet Ethernet kablosuna ihtiyacımız olacaktır. Bu bağlantı işlemlerini sırasıyla yaptığımızda eğer sabit hat telefon kullanıyorsak dışarıdan gelen kabloyu roother aracılığı ile 2 ye bölebilir birini modeme diğerini sabit telefonumuza bağlayabiliriz.

Daha sonra bilgisayarımızdan gerekli modem kurulumunu yaparak internete bağlanmaya başlayabiliriz. Bu kadar çok ve karışık malzeme olunca insanın gözüne karmaşık ve zor gelebilir. Aslında çok daha kolay bir yolu daha var bu bağlantının internet hizmeti aldığınız firmadan teknik hizmette alabilirsiniz. Arıyorsunuz firmaya gel bağla diyorsunuz internetinizi kendileri gelip bağlıyorlar. Sonuç olarak internete bağlanmak tahmin ettiğiniz ya da düşündüğünüz kadar zor değildir.

Dışarıda internete bağlanmak çok daha basittir. Hemen hemen hepimizin elinde olan akıllı telefonlar aracılığı ile internete bağlanabiliyoruz bunu yapmak için ihtiyacımız olan 2 şey var 1 akıllı telefon 2 internet kullanımına açık GSM hattı bu malzemeler elimizdeyse eğer hattımızı telefonumuza takıp internet erişimine izin vererek internete bağlanabiliriz. Gördüğünüz gibi arkadaşlar internete bağlanmanın sadece bir kaç yolu için gereken malzemeler anlattım sizlere bunlar en çok kullanılan yöntemler olduğu için.

Tabi bunlardan çok daha farklı ve çok daha değişik yöntemlerle bağlantılarda mevcut onlar için gereken malzemeleri anlatma gereği duymadım çünkü o tarz bağlantıları genel olarak şirketler firmalar gibi tüzel kişiliğe sahip olanlar kullanıyorlar. Kişisel kullanım yani daha küçük çapta kullanım için en uygun yöntemler bunlardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.