DUMPPER

The Easy Way to Find What You're Looking For!.

İnternet Kafeleri Başka İşe Dönüştürmek

Günümüzde internetin girmediği ev hatta yer kalmamıştır. İnternet kapalı mekan sınırlarını aşıp topluma açık yerlerde bile kullanıma sunulmuştur. Cep telefonları ile internet her zaman erişilebilir bir mesafeye gelmiştir. Ancak, çok değil, bundan 20 yıl önce durum hiç de böyle değildi. 1991 yılında ODTÜ ve TÜBİTAK işbirliği ile getirilen İnternet ağı 1993 yılında kullanılmaya başlandı. İlk internet kafe ise 1995 yılında açıldı denilmektedir.

İnternet için İnternet Kafe

İnternetin geldiği ilk yıllarda evlerde internet bulmak çok güç bir durumdu. İnternet sayılı işyerlerinde ve internet kafelerde kullanılmaktaydı. Bu sebepten dolayı internet ile işi olanlar internet kafelerin yolunu tutardı. İnsanlar ulaşmakta zorlandıkları internet imkanına buralarda ulaşır, interneti ya da eğlence için kullanırdı. Ancak zaman geçtikçe internet kafeler sahip oldukları müşteri kitlesi ile başka bir noktaya gitmeye başladı.

İnternet Kafe mi Oyun Kafe mi?

Zaman ilerledikçe insanlar internet kafeleri sadece internet için kullanmaktan çıktı. Birçok insanı bir araya getirebilen internet kafeler toplu şekilde oyun oynanabilecek yerler halini almaya başladı. İnternet kafelerin, özellikle gençler arasında, böyle ilgi odağı haline gelmesi ile birlikte kafeler kendilerini geliştirmeye başladı. İnsanların eğlenmeye gelmeye başladığı bu mekanı daha uygun hale getirmeye başladılar.

Uzun süre oyun oynayan insanlar düşünülerek içeride yiyecek içecek servisleri yapılmaya başladı. İnternet kafe dediğimiz yerler internet kafe olma işini aşarak daha geniş iş tanımı olan yerler haline gelmeye başladı. Her işe koşturan bir ofis çalışanı gibi internet kafeler de insanların her ihtiyacını karşılamaya çalışmaya başladı.

İnternet Kafeler Bitti mi? ​​​​​

İnternetin her eve hatta her cebe girmesi ile birlikte internet kafelerin eski popülerliği olmayacağı düşünüldü. Ancak internet kafeler yine de müşteri potansiyellerini kaybetmedi. Çünkü artık internete erişmek için kullanılan bir yer olmaktan çıkıp sosyal bir ortam haline dönüştü. Hatta bu mekanlarda bazı oyunların turnuvalarının düzenlendiği görülmektedir. Bazı oyunlar internet kafelere sponsor da olmaktadır. Her ne kadar artık oyun alanı şeklinde kullanılsa da internet kafeler sahip oldukları makineler sayesinde bazen bir kırtasiye, müşterilerine sundukları yiyecek içecek hizmeti ile bazen bir büfe gibi işlemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.