Doktorya

İnterneti İyi Vermeyen Ethernet Kabloları

.

Technology » 19 Temmuz 2019

Bu kabloları kullanan bağlantılar genellikle daha hızlıdır ve Wi-Fi bağlantılarından daha düşük gecikme süresi vardır. Ancak, modern Wi-Fi donanımının geliştiği gibi, modern ethernet kabloları daha yüksek hızlarda iletişim kurabilir. İnternet bağlantınız kısıtlı olduğundan, tipik bir ev ağı için bu gerçekten önemli bir şey değil.

Örneğin,

ISS’nizden 90 Mbps indirme hızı alıyorsanız, evinizdeki kabloları hızlarınız için pek fark yaratmaz yine de 90 Mbps elde edersiniz. Ancak, kablo yükselterek daha hızlı yerel ağ hızları elde edebilirsiniz. Yerel ağınızdaki verileri bir cihazdan diğerine aktarırken daha hızlı LAN kabloları yardımcı olabilir. Buna, bilgisayarlar arasında veri yedekleme ve aktarma, bir Windows kutusundan oyunların Shield veya Steam Link’inize aktarılması veya bir Plex veya Kodi sunucusu gibi bir şeyden yerel video akışı gibi şeyler dahildir.

Kablo Kategorileri

Kısa bir süre önce yeni bir ethernet bağlantısı aldınız mı ya da modern bir yönlendirici ya da başka bir ekipmanla birlikte gelen bir gereç kullandınız mı? Eğer öyleyse, bunu kullandığınız zaman muhtemelen endişelenmenize gerek olmayacaktır.

Ancak, hala bir yerde dolabın içinde duran eski kabloları kullanıyorsanız, bunları daha iyi hizmet alabilmek için yükseltmek isteyebilirsiniz. Evinizdeki kablolarla uzun zaman önce bağladıysanız internete belki de her odaya kablolu erişimini genişletmek için duvarlara ve halıların altına sokarsınız duvarlarınızda bağlantılarınız daha eski Cat-5 veya Cat-5e kabloları olabilir.

Bu kabloları farklı kategorilerde standardize edilmiştir. Örneğin, Kategori 5, Kategori 5e, Kategori 6, Kategori 7 ve benzeri olarak derecelendirilmiş kablolar göreceksiniz. Genellikle bu isimleri Cat-5, Cat-5e, Cat-6 vb. için kısaltırız. Daha fazla numaraya sahip olan her kablo daha yeni bir standarttır. Bu kablolar geriye doğru uyumludur. Yalnızca, onu destekleyen modern cihazlarınız varsa, daha hızlı iletişim kurmayı desteklemek için üretilmiştir. Konektör tipi aynıdır, böylece bir Cat-6 kablosunu, Cat-5e yeni bir standarttır ve Cat-6 henüz piyasaya sürülmemişken geri oluşturulan bir cihaza takabilirsiniz.

Ne Tür Ethernet (Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a) Kablo Kullanmalı mıyım?

Gerçek şu ki, 1 Gb / s hıza kadar Cat-5e kablosunun İnternet bağlantınız için yeterince hızlı olması. 1 GB / sn hızın Gigabit Internet servisine kadar olan her şeyi desteklediğinden, Cat-5e’den daha yüksek kategoriye sahip bir kabloya geçerseniz İnternet hızınızda herhangi bir artış göremezsiniz.


  0

  Şeffaf Diş Teli Fiyatları

  Diş sorunlarının en büyükleri arasında olan ve bir çok kişinin sorunu olan çarpık ve eğik diş tedavisi düşünüldüğü kadar zor...

  0

  Ucuz implant Fiyatları

  İmplant dişler gün geçtikçe kullanımı artan kayıp dişler için kullanılan en etkili yöntem diyebiliriz. Çekilmiş veya düşmüş dişlerin yerine monte...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir