Kereste Fiyatları

Uygun Fiyatlar ile Kereste Nereden Alınır?

Kereste fiyatları belirli bölge ve kalitelere kullanım amacına göre değişir. Kerestelerin en belirgin amaçları arasında olan inşaat ve barınak yapımlarında kullanılmaktadır. Keresteler genellikle elektrik direği yapımındada kullanılmaktadır. Amaç ve mantık olarak bir çok şekilde kullanılan bu ahşam dünyasının en çok kullanılan ürünü bazen kaliteden ziyade kereste fiyatlara da önem verilmektedir. Düşük süreli işler için kullanılan bir çok amaçla kullanılması gerekebilen bu ürünleri ucuz fiyatla almanın bir çok yolu var. KERESTE çeşitleri arasında hangilerini seçeceğinize ve hangi kereste fiyatları ne kadar olduğunu birlikte inceleyelim.

İnşaatlık Kereste

İnşaat malzemeleri günümüzde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi haline gelmiştir. En temel olarak ne kadar binalar betonarmeye dönmüş olsada kereste kullanımı oldukça fazladır. Surekli artan ve yükselen bu göktelensi binalar artacaktır. En temel olarak zemin döşeme kısmında bile kullanıldığı düşünüldüğünde büyük ölçüde ihtiyaç olduğu anlaşılıyor. Yerine ve yapılan binaya göre değişen bu inşaatlık kereste kalitesi ve dayanıklılığı değişmektedir.

Beton kalıp dökümünde, çatı inşaatlarında, kolon ya da kiriş olarak kullanılan,çeşitli boydaki keresteleri projeleriniz ne kadar büyük olursa olsun ve sürekli olarak rekabetçi fiyatlar ile kuruluşlarımızdan temin edebilirsiniz.

Kaliteli gerekliliği bazen gereksiz Olabilir. Çünkü inşaatlık kereste çoğu zaman kalıp yapıştırma ve oluşturma amacı ile kullanılmaktadır. Sadece bir kalıp oluşturmak için ve çimento kalıbını tutturmak için büyük büyük ücret ödeyip gereksiz masraf yapmak istemeyebilirler. Bunun için inşaatlık kereste fiyatları kaliteye göre değişir. Bunun için uzman  ve yıllarını bu sektöre vermiş firmalardan bilgi almanızı öneririz.

İnşaatlık kereste seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli birkaç neden vardır. Kullanılacak kerestenin mekanik yönden dayanıklı olması beklendiğinden, birtakım kuslinkardan yoksun olması gerekir. Kaliteli inşaatlık kereste, ağacın diri odunundan oluşmalıdır, ölü odundan arındırılmış olması gerekir. Damar yönü, boyuna düzgün hatlar biçiminde olmalı, içeriğinde düşen budaklar ya da ölü budaklar bulundurmamalıdır. Çatlaklar ya da koyu lekeler de yine inşaatlık kereste fiyatları belirlenirken en temel etkenlerden birisi de mekanik özelliklerini etkileyeceği için istenmeyen nedenlerdir.

Yeni kesildiğinde kerestenin tatlı bir kokusu olması beklenir, yüzeyi tüylenmemiş, sıkı ve parlak görünümlü olması gereklidir, işlemlerden geçirildiğinde üzerinde sanki ipeksi bir cila varmış gibi görünmelidir. Na güzel bir kokusu var ise bu çürüklüğü göstergesidir, benzer biçimde donuk, kireçli gibi bir görünüm de kalitesiz inşaatlık kalasa işaret eder. Yıllık halkaları daha derli toplu olmalı, düzensiz olarak şişkinlikler görülmemelidir, bu gövdede ciddi sorumluluklar olduğunun işaretçisi olabilir. Yıllık halkaların sık oluşu odunun dayanıklı olduğunu gösterir, birbirinden uzak yıllık halkalar ise odunun zayıf ve çoğu zaman çürümeye elverişli olduğu anlamına gelir. Ağaç türleri içerisinde genel olarak ağır olan türler daha dayanıklı türlerdir.

İnşaatlık Kereste Çeşitleri

İnşaatta sektöründe kullanabileceğiniz kereste türleridir. Bu keresteler genellikle dayanıklılık açısından diğer kereste çeşitlerine göre dayanıklıdır. Kerestelerin bir çok türü vardır, bu türlerin genellikle inşaat sektöründe kullanılan türleri farklıdır. Genellikle sütun oluşumunda kullanılan inşaatlık kereste olarak bilinen tür en çok kullanılandır. Bu ince 3 4 santimlik tahtalar olarak da bilinir?

Kaç Çeşit Kereste Türü Vardır?

Bir çok sektöre uygun çeşitleri vardır. Bu uygunluk nerede ve ne amaçla kullanacağınıza göre değişir. Yetersiz gelme ve fazla gelme durumları olmaması için sektörün liderleri ile görüşmeniz gereklidir. Bu türlere uygun Kereste fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için yan makaleye geçiniz.

En ucuz Kereste Fiyatları

Kalitesine ve yapıldığı ağaç türüne göre bu değişmektedir. Tam olarak kereste firması ile konuşup hangi amaçla kullanmak istediğinizi söyleyerek hangi kereste türünün daha yararlı olacağını öğrenebilirsiniz. İnşaatlık kereste hakkında daha detaylı bilgiler ve en kaliteli kereste çeşitleri için devam edin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın

Buraya 22 kez yorum yapılmış “Kereste Fiyatları

  1. Baya bi faydalı konu olmuş yazılarınızı severek takip ediyorum elinize sağlık başarılı.Teşekkür Ederim

  2. Bu konuda hiç bilgim yoktu. Yazınızı okumam iyi oldu. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

  3. Yeni kesildiğinde kerestenin tatlı bir kokusu olması beklenir, yüzeyi tüylenmemiş, sıkı ve parlak görünümlü olması gereklidir

  4. inşaat sektörü bu kadar büyük bir ticaret haline gelmişken sizler hale vatandaşın cebi yanmasın diye ugraşıyorsunuz bu görüşünüz için size teşekkürü borç biliriz

  5. Uygun fiyatlı kereste ararken bu siteyi buldum. Referans siteyi de gezdim. Teşekürler…

  6. Baya bi faydalı konu olmuş yazılarınızı severek takip ediyorum elinize sağlık başarılı

  7. kereste fiyatları konusunda bilgilendirici ve güzel bir yazı olmuş. dumpper.net teşekürler

  8. kereste inşaatlar da çok fazla iş görüyor bence en ucuza bu kadar olur daha iyi bi kereste bulamazsınız tavsiye ederim