Kereste Fiyatları

.

Teknoloji » 1 January 2018

Uygun Fiyatlar ile Kereste Nereden Alınır?

Kereste fiyatları belirli bölge ve kalitelere kullanım amacına göre değişir. Kerestelerin en belirgin amaçları arasında olan inşaat ve barınak yapımlarında kullanılmaktadır. Keresteler genellikle elektrik direği yapımındada kullanılmaktadır. Amaç ve mantık olarak bir çok şekilde kullanılan bu ahşam dünyasının en çok kullanılan ürünü bazen kaliteden ziyade kereste fiyatlara da önem verilmektedir. Düşük süreli işler için kullanılan bir çok amaçla kullanılması gerekebilen bu ürünleri ucuz fiyatla almanın bir çok yolu var. KERESTE çeşitleri arasında hangilerini seçeceğinize ve hangi kereste fiyatları ne kadar olduğunu birlikte inceleyelim.

İnşaatlık Kereste

İnşaat malzemeleri günümüzde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi haline gelmiştir. En temel olarak ne kadar binalar betonarmeye dönmüş olsada kereste kullanımı oldukça fazladır. Surekli artan ve yükselen bu göktelensi binalar artacaktır. En temel olarak zemin döşeme kısmında bile kullanıldığı düşünüldüğünde büyük ölçüde ihtiyaç olduğu anlaşılıyor. Yerine ve yapılan binaya göre değişen bu inşaatlık kereste kalitesi ve dayanıklılığı değişmektedir.

Beton kalıp dökümünde, çatı inşaatlarında, kolon ya da kiriş olarak kullanılan,çeşitli boydaki keresteleri projeleriniz ne kadar büyük olursa olsun ve sürekli olarak rekabetçi fiyatlar ile kuruluşlarımızdan temin edebilirsiniz.

Kaliteli gerekliliği bazen gereksiz Olabilir. Çünkü inşaatlık kereste çoğu zaman kalıp yapıştırma ve oluşturma amacı ile kullanılmaktadır. Sadece bir kalıp oluşturmak için ve çimento kalıbını tutturmak için büyük büyük ücret ödeyip gereksiz masraf yapmak istemeyebilirler. Bunun için inşaatlık kereste fiyatları kaliteye göre değişir. Bunun için uzman  ve yıllarını bu sektöre vermiş firmalardan bilgi almanızı öneririz.

İnşaatlık kereste seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli birkaç neden vardır. Kullanılacak kerestenin mekanik yönden dayanıklı olması beklendiğinden, birtakım kuslinkardan yoksun olması gerekir. Kaliteli inşaatlık kereste, ağacın diri odunundan oluşmalıdır, ölü odundan arındırılmış olması gerekir. Damar yönü, boyuna düzgün hatlar biçiminde olmalı, içeriğinde düşen budaklar ya da ölü budaklar bulundurmamalıdır. Çatlaklar ya da koyu lekeler de yine inşaatlık kereste fiyatları belirlenirken en temel etkenlerden birisi de mekanik özelliklerini etkileyeceği için istenmeyen nedenlerdir.

Yeni kesildiğinde kerestenin tatlı bir kokusu olması beklenir, yüzeyi tüylenmemiş, sıkı ve parlak görünümlü olması gereklidir, işlemlerden geçirildiğinde üzerinde sanki ipeksi bir cila varmış gibi görünmelidir. Na güzel bir kokusu var ise bu çürüklüğü göstergesidir, benzer biçimde donuk, kireçli gibi bir görünüm de kalitesiz inşaatlık kalasa işaret eder. Yıllık halkaları daha derli toplu olmalı, düzensiz olarak şişkinlikler görülmemelidir, bu gövdede ciddi sorumluluklar olduğunun işaretçisi olabilir. Yıllık halkaların sık oluşu odunun dayanıklı olduğunu gösterir, birbirinden uzak yıllık halkalar ise odunun zayıf ve çoğu zaman çürümeye elverişli olduğu anlamına gelir. Ağaç türleri içerisinde genel olarak ağır olan türler daha dayanıklı türlerdir.

İnşaatlık Kereste Çeşitleri

İnşaatta sektöründe kullanabileceğiniz kereste türleridir. Bu keresteler genellikle dayanıklılık açısından diğer kereste çeşitlerine göre dayanıklıdır. Kerestelerin bir çok türü vardır, bu türlerin genellikle inşaat sektöründe kullanılan türleri farklıdır. Genellikle sütun oluşumunda kullanılan inşaatlık kereste olarak bilinen tür en çok kullanılandır. Bu ince 3 4 santimlik tahtalar olarak da bilinir?

Kaç Çeşit Kereste Türü Vardır?

Bir çok sektöre uygun çeşitleri vardır. Bu uygunluk nerede ve ne amaçla kullanacağınıza göre değişir. Yetersiz gelme ve fazla gelme durumları olmaması için sektörün liderleri ile görüşmeniz gereklidir. Bu türlere uygun Kereste fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için yan makaleye geçiniz.

En ucuz Kereste Fiyatları

Kalitesine ve yapıldığı ağaç türüne göre bu değişmektedir. Tam olarak kereste firması ile konuşup hangi amaçla kullanmak istediğinizi söyleyerek hangi kereste türünün daha yararlı olacağını öğrenebilirsiniz. İnşaatlık kereste hakkında daha detaylı bilgiler ve en kaliteli kereste çeşitleri için devam edin.


22 Yorum yapılmış 😊

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 1. makam bayrağı says:

  İnşaatlarda vazgeçilmez ürünler arasında yer almaktadır 🙂

 2. berkay says:

  kereste inşaatlar da çok fazla iş görüyor bence en ucuza bu kadar olur daha iyi bi kereste bulamazsınız tavsiye ederim

 3. ucretsizvideolarindir says:

  mobilyacılık yaparken keşke denk gelseydim bu makeleye harika

 4. fatih says:

  kereste fiyatları konusunda bilgilendirici ve güzel bir yazı olmuş. dumpper.net teşekürler

 5. selimhan poyraz says:

  Baya bi faydalı konu olmuş yazılarınızı severek takip ediyorum elinize sağlık başarılı

 6. ERENN says:

  ucuz keresteler tavsiye ederim ve yararlıdır

 7. ömer demir says:

  gerçekdende piyasadan çok ucuz fiyatlar tavsiye ederim.

 8. Orakcı Blog says:

  Ev yapacak olan veya müteahhit olanlar için güzel fırsatmış gerçekten.

 9. Mehmet says:

  Akıcı ve faydalı bir yazı olmuş bu tarz yazıların devamını bekliyoruz.

 10. semih says:

  ikitelli keresteciler sitesinde 🙂 bulabilirsiniz ama ucuz olurmu bilemem

 11. Ahat says:

  İşime yaradı daha detaylı bilgi sahibi oldum sizin sayenizde teşekkür ederim.

 12. Necla İnet says:

  Uygun fiyatlı kereste ararken bu siteyi buldum. Referans siteyi de gezdim. Teşekürler…

 13. Mert ince says:

  kereste ararken denk geldim gayet faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler

 14. ihsan14 says:

  inşaat sektörü bu kadar büyük bir ticaret haline gelmişken sizler hale vatandaşın cebi yanmasın diye ugraşıyorsunuz bu görüşünüz için size teşekkürü borç biliriz

 15. Avakado says:

  Yeni kesildiğinde kerestenin tatlı bir kokusu olması beklenir, yüzeyi tüylenmemiş, sıkı ve parlak görünümlü olması gereklidir

 16. istanbul nakliyat says:

  İnşaat için en uygun yer burasıdır tercih ediyorum.

 17. playbek says:

  ucuz kereste ile ilgili tanıtım makalesi olduğunu anladım da, bura adres ve fiyat göremedim ?

 18. Cengiz says:

  Bu konuda hiç bilgim yoktu. Yazınızı okumam iyi oldu. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

 19. ozan per says:

  şu aralar bir ev yaptıroyurm ve yazı işime yaradı

 20. mehmetali says:

  internette nedense kereste fiyatlarını bir türlü bulamamıştım iyi oldu bu

 21. Eşya Depolama says:

  Baya bi faydalı konu olmuş yazılarınızı severek takip ediyorum elinize sağlık başarılı.Teşekkür Ederim

 22. Yunus Emre says:

  Konu Bayaha bi Faydalı Olmakta.Açıklaması Güzel Yapılmış