Korku Evi

Korku Evi Nedir ?

Korku evi, korku filmleri konu alınarak dekore edilmiş olan. Ekip halinde katılarak oyunlar oynandığı. Gizemlerin çözülerek evden kaçma hedefli bir oyundur.

Bu oyun ilk olarak yurt dışında popüler olarak hedef bulmuş ve anlaşmalar imzalanarak girişler yapılmaya başlanmış olan korku evleri mevcuttur. Anlaşma koşullarına göre bütün özlük haklarından vazgeçilerek kabul edilen bu evlere girişte başınıza herşey gelebilir. Yani eğer kalbinizde bir sorun varsa korku evi oyununa sakın giriş yapmayın.

Yerli popüler kullanıcıları Türkiye’de açılmaya başladıktan sonra artmıştır. İnsanlar bu tür oyunları genellikle korku filmlerini sevdikleri için tercih etmektedirler. Hal böyle olunca büyük bir ilgi görüyor. Korku filmi severlerin bir çoğu en az bir kere bu hissi yaşamak için değişik hikayelerle hazırlanmış evlere giriyor ve gizemleri çözerek evden kaçmaya çalışıyorlar. Çatlak Blog sizin için korku evi nedir sorusuna cevap veriyor!..

Korku evi hikayeleri

Filmlere konu olmuş, büyük ilgi görmüş yüzlerce konu var diyebiliriz. Ama korku temalı nelerdir diye sorarsak tabiki bu yüzde onlara düşüyor. Bilindik şeyler, cinler, ruhlar, zombiler ve mezarlıklarla türetilen hikayeler. Evin dekorasyonu tamamen hikayeye odaklı şekilde ilerliyor ve buna uygun bilmeceler ile ekip halinde girdiğiniz evden çıkmaya çalışıyorsunuz.

En iyi korku evleri genellikle 1 saat sürmektedir ve odalar halindedir. Bu odalara geçiş için bir önceki odanın gizemini çözmeniz gerekmektedir. Böylece korku evi sizin için geçilmez bir yer olmaktan çıkmış oluyor. Tek yapmanız gereken acele etmek ve ince düşünerek soruları birleştirerek sonuca ulaşmaktır.

Ülkemizde tabiki korku evleri o kadar güzel olamıyor. Tabiki çok güzel olanlar ve emek verilenler var ama bir çoğu basit usullerde çekilmiş korku filmleri gibi kötü denilecek kadar var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın

Buraya 11 kez yorum yapılmış “Korku Evi

  1. Yav bizim burayada yapmışlar güya. Metruk bir evin içine bir iki resim koymuşlar biraz duvarlara domates salçası sürmüşler milleti yoluyorlar. benide yoldu şerefsizler.

  2. Başarılı ve bilgilendirici paylaşımlarınız var devamlı takipteyim teşekkürler.