Para biriktirme yöntemleri

Çok Para Harcamak

Günlük hayatta karşımıza çıkan ürünler, kalite veya bazen ihtiyaçlardan dolayı alınması gerekebilir ama kendimizi kontrol edemezsek bazı gereksiz şeyleri ihtiyaçmış gibi kendimizi kandırarak almaya başlıyoruz. Bu hırs duygusu bize çok para harcamaya alıştırıyor. Bu harcamalar para biriktirmemize hatta ay sonunu zor getirmemize neden oluyor. Bir süre sonra o kadar alışıyoruz ki, borçlanıyor ve borcumuzu ödemek için zorunlu çalışmak adı altında köleliğe kadar sürükleniyoruz.

Çalışmak Köleliktir

Bir çok forumda, blogda ve makalelerde bunu göreceksiniz. Kapitalist düzenin oluşturduğu bir sitemde yaşamaktayız. En güzel açıklamalardan birisi şöyleydi. Yaşamak için çalışıyoruz ve çalıştığımızın karşılığını, işe gitmek için yol masrafları, bir sonraki gün işe gitmek için kalacağımız evimiz ve çalışırken ölmemek için yediğimiz yemeklere kullanıyoruz. Sadece kölelik düzeninden farklı olarak neyi nasıl harcayacağına sen karar veriyorsun. Ama yine sahiplerin için.

Para Biriktirmek

Toplum bize küçük yaşlarda bu düzeni aşılıyor. Böylelikle tamamen köle bireyler olarak yaşama atılıyoruz. Ebeveynlerimizden gördüğümüz köleliği uyguluyoruz. Çok az insan bunu fark ederek baş kaldırma iç güdüsü ile farklı bakış açıklarına yönelmektedir. Yapmanız gereken belkide sabrederek bir süre bu kölelikten yeni bir hayata başlayacak kadar para kazandıktan sonra yok olmak ve bu sisteme köle olmadan, kimseyi köle etmeden bir geçim kaynağı bulmak olacaktır.

Nasıl Para Biriktirilir?

Para biriktirmek, bir çok insana göre kazandığınız paranın bir kısmını bir köşeye koymaktır olarak bilinir. Ama bu yöntemin çok bir ilerleyişi olmayacaktır. En sağlıklı yöntem olarak bilginizi kullanmalısınız. Köle zamanlarınızdan arta kalan zamanlarınızda kendinizi farklı bir branşta ilerleterek yeni bilgiler sahibi olarak elinizdeki birikimi katlamanın yolunu bulmanız gerekmektedir.

İşiniz sadece kalemi masaya belirli aralıklarla vurmak ise bir zaman sonra o kalemi masaya vuran en iyi kişi siz olursunuz. Diye bir çok türevi sözle kendinizdeki yeteneği açığa çıkarabilirsiniz. Yeteneğinizi fark edin. Günde 1 Lira sitesinde bununla ilgili bir çok makale ve fikir yayınlanmaktadır. Size köleliğinizden kurtularak kendinizi bulabileceğiniz, birikimlerinizi ne kadar küçük olsada verimli şekilde nasıl kullanacağınız konusu bir çok makale ve yöntem ile sunulmuştur.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın

Buraya 3 kez yorum yapılmış “Para biriktirme yöntemleri

  1. Bir amaç için belki biriktirmek normaldir , fakat amaçsız bu işe kalkışmak insanı gereğinden fazla cimri yapar gibi geliyor bana

  2. Çok güzel bir yazı oldu ınsanlar hiç bir şeyden kısmayıp güzel paralar biriktirebilirler

error: Content is protected !!