Sağ Tıklama ve Metin Kopyalama Engeli Kaldırma

Sitelerde Sağ Tıklama Engeli Kaldırma

Artık bir çok sitede metin seçme ve Sağ tıklama engeli bulunmaktadır. Bu engeller genellikle makale hırsızlılığını korunmak için bir site tarafından kullanılmaktadır. Ve bizim açımızdanda metin hırsızlığı tamamen yanlış bir şeydir. Her zamanki gibi makale olsun diye yazıyoruz işte. Sistemsel olarak baktığımıda tarayıcılarda sağ tuş engelini kapatmak için kullanılan basit bir javascript kodudur.

Tarayıcıya kuracağınız yine basit bir eklenti ile kolaylıkla bu kodu devre dışı bırakabilirsiniz ve haksız yere makaleleri alabilirsiniz. Kendiniz yazmaktan kurtulmuş olursunuz, çünkü iki kelimeyi birleştiremeyecek kadar tembelsiniz. Her şeyin hazırını seviyorsunuz. Ama suç bende Sağ tuş engeli kaldırma diye makale yazıyorum. Ama içeriğe ihtiyacım var be bunu sizin gibi başkasının sitesinden almıyorum. Özgün içeriklere önem vermelisiniz. Bu sizi daha iyi bir yazar yapacaktır.

Engelin kaldırmak için Mozilla tarıyıcı üzerine kurulan bir eklenti kurulması gereklidir. Böylelikle metin seçme ve sağ tıklama engeli kalkacaktır. Engelli sitelerde normal sitelerden hiç farkı olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Sağ Tuş Engeli Kaldırma Eklentisi

Enable Right Click and Copy, eklentisi mozilla tarayıcınızda sağ tıklamayı ve yazı seçmeyi aktif hale getirecektir. Eklentisinin kurulumu zaten basit, mozilla eklenti mağazasına ismini yazarak bulabilirsiniz yada aşağıda vereceğim linke tıklayarak eklentisinin sayfasınada ulaşabilirsiniz.

EKLENTİ SAYFASINA GİT

Eklenti’yi ekledikten sonra sağ tıklamak istediğiniz sayfayı yenileyin ve kullanıma başlayabilirsiniz.

Yazı Kopyalama Engeli Kaldırma

Eklenti kurulduktan sonra yazıyı kopyalamakta sorun yaşadığınız siteyi yeniden açın. Eklenti tam olarak sayfayı taradıktan sonra Sağ tık ve yazı seçme engeli oluşturan kodu bularak devre dışı bırakacaktır. Bu süre düşündüğünüz gibi uzun değil. Bazen hiç fark etmezsiniz bile, sonrasında sanki hiç engellenmemiş gibi kolayca yazı kopyalayabilir ve metin hırsızlığını yapabilirsiniz. Bunu keşke yapmasan, yazılarını kendin yazarak daha başarılı olabileceğini keşke bilsen.

Kopyacı olarak kalacaksın, başkalarının emeklerini çalan bir hırsız diyecekler sana, bence otur ve kendin yaz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın