SEO için başlangıç nasıl yapılmalı?

Etkili bir SEO Başlangıç için yapmanız gereken tek şey özgüvendir.

Seo çalışmaları dışarıdan bakıldığında çok karmaşık gelebilir, ama genel olarak bir bütün şekilde baktığınızda sadece bilinçli bir şekilde web sitenizle ilgilenmektir. Çocuğunuz gibi ilgilenin ve onu büyütün. İyi eğitilmiş bir çocuğun iyi bir yere geleceği gibi SEO çalışması yaptığınız sitelerde hak ettikleri yeri alacaklardır.

Kimseyi gözünüzde büyütmeyin.

Büyük bir dünya üzerinde yaşıyoruz ve herkesin kendine göre bakış açıları vardır. Bir kişi veya bir topluluk daha büyük yerlere çıktığı için gözünüzde büyütmeyin. Onlar gibi olamam asla demeyin. Bazı yöntemleri inceleyerek deneme yanılma ile oraya çıkmış olan insanlar karşısında “hocam” diyerek ezilmeyin. Size bir şey öğretmemiş olan herkes potansiyel düşmanınızdır. Rakiplerinizi inceleyin, onlarla savaşacaksınız ama ego’nuza yenilip kolay olarak da görmeyin.

Sabırlı olmayı öğrenmeniz gerek.

SEO bir sihir değildir, herkesin yapabileceği veya bilmeden yaptığı bir şeyi bilinçli ve sistematik olarak yapmaktır. SEO başlangıç yaparken bilmeniz gereken şeylerin en başında bu işlemin zaman alacağıdır. Bu zaman sitenizin, makalenizin, kaynaklarınızın ve referansların kalitesine göre farklılık göstermektedir.

İlk önce sitenizi seo için uyumlu hâle getirin

Sitenizin genel yapısının seo için uyumlu olması önemlidir. Bunlar hatalı css’lerden sayfa açılış hızına, gerekli etiketlerin eksikliğine kadar bir çok analizle ölçülmektedir. Bu konu hakkında detaylı makaleyi Site içi seo optimize makalemizde inceleyebilirsiniz.

Paravan Bloglar Oluşturun

Bilgi ağınızın daha hızlı şekilde büyümesi için sitenizin alt paravan bloglarını oluşturun. Google tarafından daha daha çok bilinen blogger, wordpress, tumblr gibi sitelerin subdomain olarak paravan bloglarını oluşturarak kaliteli bir yere getirdikten sonra siteniz için backlink ekleyebilirsiniz. SEO başlangıç yaparken öncelik olarak yapmanız gerekenlerden birisi bu diyebiliriz. Paravan bloglar konusunu daha detaylı incelemek istiyorsan Paravan bloglar nasıl kullanılmalı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın