SEO Önerileri

Bundan sonra daha düzenli yazılar yazmamız gerekecek. Bu yola çıktığımız politika ile çelişiyor ama sanırım Google Politikaları bizim için daha önemli. Onun için biraz daha ziyaretçilere önem veremeye çalışacağız, söz veremem tabiki.

SEO için Başlangıç Önerileri

SEO nedir, nasıl yapılır veya 3 günde birinci sıraya çıkma gibi şeylerle zaman kaybetmeyelim. Temel olarak basit düşünün, aslında herşeyin temeli özenli, planlı bir çalışma ve neyi nereye nasıl koyacağınızı bilmek. Temel başlangıç için SEO önerileri tabanı bu kadar diyelim. Etkili ve kalıcı bir SEO çalışması için sitenizi sürekli bir çocuk gibi sevmelisiniz ve onu beslemelisiniz. Büyümesi için yazdığınız özenli makaleleriniz, kullanıcı bulabileceğiniz içerikler sunmanız sitenizin temel besini olacaktır.

 • Yeni site için rekabeti az kelimeler seçin.

Web siteleri zamanla güç kazanmaktadır. Eğer siteniz yeterince güçlenmeden ve büyümeden yapacağınız bir çalışma sizin için boşa yapılmış bir uğraş olabilir. Rakipleriniz’den daha iyi bir içerik sunsanız bile onlar kadar organik ziyaretçiniz olmadığı için temel besini sağlayamayacaktır. İlk önce günlük 10 20 ziyaretçi çekseniz bile bunları almanız daha sağlıklıdır. Bunun için yeni konuları, yeni içerikleri takip etmek önemlidir. Zamanla siteniz güç kazandıkça daha rekabeti yüksek kelimeler için içerik üretimine başlayabilirsiniz.

 • Sosyal imleme yapın / Sitenizi Sosyal medyada paylaşın

Backlink inşaasını aşağıdaki konularda daha detaylı şekilde anlatacak olsakta genel site yönetimi gerekliliklerinden biriside sitenizi daha çok insan kitlesine ulaştırabileceğiniz yerlerde paylaşmaktır. Bunlar günümüzde gerçektende çok büyük sayıda insana ulaşılan sosyal medya mecralarıdır. Burada sitenizle ilgili profil, sayfa veya gruplar oluşturarak az bile olsa yada kimse bile olmasa yinede içeriklerinizi paylaşarak ziyaretçi çekebilirsiniz. Unutmayın, benim için en temel seo önerileri içinde bir başkasıda. ‘Botlar ziyaretçiden hayırlıdır.’

Buradan alacağınız ziyaretçiler sizin güçlenmesinde katkısı bulunmaktadır. Belirli aralıkalarla sosyal medyada paylaşımlar yapın.

 • Makalelerinizi Canlı Tutun

Sadece makaleyi yazarak bırakmayın, ona belirli bir kitle oluşturmaya önem verin. Bir gün boyunca okunacak 1 kişidense her gün gelecek 10 kişi daha sağlıklı olacaktır. Bunun için makalelerinizi yazıp unutmayın, sadece yazmak için yazmayın. Orayı bir günlükmüş gibi düşünün. SEO Uzmanı genellikle haber sitesi mantığı ile çalışmaz. Güçlü ama az makaleler sunar.

SEO Önerileri: Backlink inşaası

Backlink kısaca bir sitenin size link vermesidir. Bir kaç tane link türü vardır. Burada en temel şekilde ve basit şekilde backlink alınabilecek yerlerden bahsedilecektir.

 • SEO Uyumlu Başlıklar;

İyi bir site için Özgün makaleler ve özgün içerikler olmazsa olmazlar arasındadır. Google yeni verileri sever. Ama asıl önemli olan başlık seçimlerinizin arama sonuçlarıyla uyuşması. Kendinizi arayan kişinin yerine koyun. Siz olsanız bir soruyu nasıl arardınız? Başlıklarınızı ya bunu cevaplayacak şekilde yada tam olarak soruyu sorar başlıklar atmalısınız.

Öyle bir başlık seçmelisinizki kullanıcıların aramalarını tam olarak karşılamalısınız. Örneğin, Android Rom kurulumundan bahsedeceksiniz diyelim. Seçeceğimiz başlıkları düşünelim,

Android Rom Yükleme, Android Rom Nasıl Yüklenir, Android Rom Kurulumu gibi aramalara odaklanarak başlıklar kurabilirsiniz.

En kolay Backlink Alınabilecek BLog siteler

Siteniz için backlink çalışmaları yapmış olabilirsiniz, Anahtar kelimeleriniz üzerine çok çalışmış olabilirsiniz. Sıra  tekil makaleniz için seo çalışmasında. Burada da yapmamız gereken şey makalemiz için backlink çalışması yapmaktır.

Makalemiz için backlink çalışmasını aşama ve aldığımız yerler olarak sırayla ekleyerek backlink siteleri olarakta kullanabilirsiniz.


 • Google Blog Açarak Backlink Almak

Google Blogspot hizmeti subdomain yardımı ile açılan blogları sunmaktadır. Bu bloglar .blogspot domaini ile geldiğinden dolayı backlink olarak kaliteli siteler olarak gözükmektedir. Sitenizdeki backlink çalışmaları için en başta yapmanız gerekenlerden birisi, anahtar kelimemiz. “Seo önerileri

 • seoyontemonerileri.blogspot.com.tr adresimizi oluşturduk. Şimdi burada SEO önerileri ile ilgili bir makale hazırlayalım.
 • Makalemizi hazırladık, anahtar kelimem olan SEO önerilerini bir kaç kez konu içinde geçirdik. Anahtar kelime tekrarlama mantığı genellikle 100 120 kelime arasında 1 defa olarak tercih edilebilir derler. Kesinliği yoktur. Bazı anahtar kelimeler vardır ki konuyu anlatmak için mecburen tekrarlarsınız.
 • Anahtar Kelimelere link bağlantısı vermek ( anahtar kelime backlink almak ) Belirlediğimiz anahtar kelimelere bu makalemizin linkini veriyoruz ve kısaca diyoruzki bu makalenin kaynağı ilhamı bu linkteki adrestir. Ve google botlarını buraya yönlendiriyoruz.
 • Makalemizde bazı yerleri kalın, italik, başlık olarak belirleriz, google robotları bu özellikleri farklılık olarak görür ve anahtar kelime olarak algılar diyebiliriz. Bunun için etkili gördüğümüz yerlere özel yazı özellikleri ekleyebilirsiniz.
 • Makele nizi öylesine yazmayın. Nasıl asıl makaleniz özeniyor sanız paravan bloglar daki makaleniz de o şekilde özenebilirsiniz, çünkü belkide paravan site diye tuttuğunuz bir blog aramalarınıda daha popüler olabilir. Daha fazla hit sağlayabilir. Bu sizin yararınıza olur ve yine site üzerine yönlendirmeler yaparak daha etkili bir kazanç asağlayabilirsiniz.

 • WordPress Blog Açarak Backlink Almak

Google gibi çok sevdiğimi wordpress’inde blog hizmeti vardır. Bundan yararlanmak blogspottan olduğu kadar kolaydır. Üye olarak kendimize anahtar kelimemizle uygun bir blog oluşturuyoruz. Anahtar kelimemiz. “Seo önerileri

 • seoyontemonerileri.wordpress.com adresimizi oluşturduk. Şimdi burada SEO önerileri ile ilgili bir makale hazırlayalım.
 • Tekrarlamaya gerek yok google blogspot paravan sitemiz üzerinde ne yaptıysak wordpress paravan sitemiz üzerindede aynı özenle özgün makalemizi yayınlayarak site iç linkimizi veriyoruz.

seo ornekleri

Tabiki ben yine her zamanki gibi tembellik yapıp kopyala yapıştır uyguladım.  Siz bunu yapmazsanız başarı merdivenini kolayca tırmanırsınız.

Ne diyordu eskiler , “-Dediğimi yap, yaptığımı yapma.”


 • Pinterest Hesabından Backlink Almak

Pinterest bilindiği gibi resim paylaşımlarıyla oluşturulmuş bir sosyal paylaşım platformu diyebilir, Moda, Tasarım, Teknoloji ve bir çok konu ile ilgili albümler oluşturarak kendinize bir resim arşivi olarak kullanabilirsiniz. Gayer basit bir şekilde üye olarak başlayın.

Pinterest Adresi : https://tr.pinterest.com

 • Hesap ayarlarınız içerisinde, “Web sitesi” kısmından sitenizi onaylayarak ekleyebilirsiniz.

pinterest backlink
Pinterest Resim Yükleyerek Backlink Almak

Üye girişi, yaptıktan sonra sağ alt tarafta “+” işareti belirecektir Buradan yan taraftaki gibi olan ekranınızda, “Bir web sitesinden kaydet” seçeneğini kullanarak resimlerin bulunduğu konunun linkini verebilir sonrasında konu içindeki resimleri pinleyebilirsiniz.

Eklediğiniz pinler görünürlüğünde web sitesini ziyaret et olarak linkiniz oluşmaktadır. Böylelikle pinterest üzerinden paylaştığınız resimle sitenize bağlantılar oluşturmuş olabilirsiniz.

 

pinterest backlink

Makalenize uygun bir kategori içinde kaydederek Daha sağlıklı bir depolama ile backlink kazanabilirsiniz.

Pinterest ek olarak kategoriler ve yazılar yardımıyla bir çok resimi yeni kullanıcılara sunduğu için hit kaynağı olarakta kullanabilmeniz memkündür.

Yani görsel dikkat çekerek sitenizi ziyaret etmek isteyenler olacaktır. Yada makaleniz gerilerde kalsa bile pinterest resimleri ile sizi bulabilecek kişiler olabilir. Bunun için pinterestte paravan siteler arasında tavsiye ettiklerimizdendir. Eklenmesi ve paylaşımlarık kolay olmasıda ayrı bir güzelliğidir.


 • Tumblr Blog Açarak Backlink Almak

Tumblr’da diğer wordpress, blogger gibi etkili olabilen paravan bloglarımız arasında gelmektedir. Bu blog ile yazdığımız yazılar resimler vs paylaşımlarla sitemize backlink gönderiminde bulunabiliriz.

tumblr backlink

seoyontemonerileri.tumblr.com blogumuzu oluşturarak düzenlemelere başlıyoruz sonrasında makalemizi paylaşarak backlinklerimizi oluşturuyoruz. Tumblr güzel olan taraflarından birisi kolaylıkla yazı paylaşımı yapılmasıdır. Ek olarak resimler ve url paylaşımıda ek olarak kullanabilen etkili ve kolay yollarıdır.


 • Makale Çalmaktan Vazgeçin.

Makale çalmak bir çok kişinin kolay yoludur. Herkes sitesini zenginleştirmek için tabi ki içerik alabilir ama büyük bir önemle hazırlanmış olan bir makale fikrini yada yazıyı çalmak size zarardan başka bir işe yaramaz. Özgün makale zirvedeki yerine doğru koşarken siz onun taklitçisi olarak hep gerisinden gelirsiniz. Belki kopyala yapıştır makaleniz sizi yükseltebilir ama yinede geride kalacak ve hırsız olarak kalacaksınız. Bunun için makalelerinizi özgün yazmaya çalışın.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın