Site içi SEO Nasıl Yapılır?

Site içi SEO nedir?

Google sitelerinizi üst sıralara taşırken web sitenizin iç ve dış düzenine bakmaktadır. Bu çalışmalara Site içi seo ve site dışı seo olarak ikiye ayrılmıştır. Sitenin genel olarak iç yapısını düzenlerken yapılan çalışmalar bütünü sitenizi google tarafından kategorilere uyumlu hale getirmektir.

SEO link yapısı

Öncelikli olarak bilinmesi önemli olanlardan birisi benim gözümde sitenizin google indexlediğinde gözüktüğü durumdur. Çünkü buradaki durumlara sıralamalar yükselme durumları olmaktadır. Başlıklarda geçen gelimeler. Linklerin uzunlukları ve kısa açıklama kısmı.

Link yapıları anahtar kelime içerisinde geçmesi önerilmektedir. Arama sonuçlarında yükselmede büyük katkısı gözlemlenmiştir.

Yani Site içi seo makalemizin linki /site-ici-seo şeklinde olacaktır. Link başlığının uzunluğu sınırı aşacak kadar olmamalıdır.  Sonrasında yazdığınız yazılar uzun olacak ve liste dışına kayacak. Site içi SEO‘da bu durum google için spam olarak algılanacaktır.

Makale Başlık Uzunluğu

SEO çalışmaları için genellikle WordPress taban kullanıldığı herkes tarafından bilinmektedir. SEO eklentilerinde makale yazarken zaten önerilen uzunluğu göstermektedir. Buna uyulmalıdır. Bu karakter 65 karakterdir. Daha uzun bir başlığınız var ise çok uzun olarak spama düşme ihtimalini arttırır ve google aramalarında anahtar kelime bütünlüğü sonlarda ise gözükmeyeceği için bir işe yaramayacaktır.

Resim Alt Etiketleri

Site içi seo çalışmalarında, sitenizde bulunan herşey ne işe yaradığını ve ne için orda olduğunu tanımlamalıdır. Makale içinde yayınladığınız resimlerde kendilerinden bahsetmelidir. Bunu – alt=”etiket” – etiketleri arasında yapmalıdır.

Makaleler Arası Link Yapısı

Yazınızı okumak için gelen ziyaretçilerinize diğer konular içinde bağlantı vermeniz önerilmektedir. Site içinde link dağılımları ve inşaası yapmak sizin için yararlı olacaktır. Yani,

İlginizi çekebilecek şu şu haberi okumanızı tavsiye ederiz, şeklinde.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın

Buraya 4 kez yorum yapılmış “Site içi SEO Nasıl Yapılır?