Site için anahtar kelime belirleme

En başta yapılması gereken şeylerden birisidir anahtar kelime belirlemek. Sadece bir makaleden ziyade tamamen site yapınızı ona göre düzenlemeniz daha uygun olacaktır. Bunun için en iyi yardımı google trend üzerinden alabilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin yıllık aylık ve saatlik oranda aranma durumlarını inceleyerek rekabetin hangi anahtar kelimelerde daha yoğun ve zayıf olduğunu görebilirsiniz.

Siteni bilgi amaçlıysa, örnek olarak uzay bilimleri konusunda makaleler yazıyorsanız. Öncelikli aklınıza gelen anahtar kelimeler uzay bilimleri, uzay hakkında bilgiler, uzay hakkında bilinmeyenler gelebilir. Bu kelimeler google aramalarında aşağıdaki gibi olmaktadır.

Buradaki aranma hacimlerini kontrol ederek kendinize anahtar seçiminde bir fikir edinebilirsiniz. Grafiklere bakarsanız son 30 gün çerisinde uzay bilimleri araması diğer kelimelere göre daha fazla aranmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın