Web site günlük hit arttırmak için yöntemler

Web siteleri için organik hit arttırma önerileri

İnternet sitelerinin can damarı günlük ziyaretçiler diyebiliriz. Görüntülenme oranları, sayfada kalma süreleri ve gezilen sayfalar gibi yöntemler ile siteler analizlerden geçirilerek google’da öne çıkarılmaktadır. Sadece site ziyaretçileri değil tabi ki ama seo çalışmaları için en güçlü silahlardan birisi diyebiliriz. Nasıl google’da öne çıkarım sorusuna bir çok kişinin verdiği cevap aynıdır. Web siten için günlük, site hit arttırma. Ne kadar çok organik hit ile görüntülenme oranın artarsa o kadar kaliteli bir siteye dönüşürsünüz. Görüntülenme oranları ile site değerinin en sağlıklı arttığı platform Alexa diyebiliriz. Günlük organik hit kazanma oranlarına çok dikkat etmektedir ve sıralamadan düşürmelerini bu sonuçlara göre yapmaktadır. Bunlara ek olarak sayfa dolaşımları da önemlidir. Bir kaç öneride bulunmamız gerekirse.

Puan ile sitenize ziyaretçi gönderin

Bir çok platformu kullanarak bu yöntemi deneyebilirsiniz. Başka kişilerin sitelerini dolaşarak puan kazanıyorsunuz ve bu puanları kullanarak sitenize ziyaretçi gönderebiliyorsunuz. Hem sen hit kazan hemde onlar. Çok adil bir çalışma. Bu tür hit arttırma yöntemleri için hitvakti’ni kullanabilirsiniz.

Sosyal medyaya önem verin

Güncel dünyanın her yerinde herkes ellerinde hangi teknolojik alet olsa bile hep sosyal medyadalar. Bu sosyal medya çılgınlığında kendi sitenizin hitini arttırmak çokta zor olmasa gerek. Kısaca yüzeysel olarak anlatmak gerekirse, bir çok topluluğa hitap eden bir sayfa oluşturun veya çok kalabalık arkadaş kitlesi olan bir bir profil oluşturun. Tabiki tepki çekici paylaşımlarınız ile onları sitenizi ziyaret ettirebilirsiniz.

Güncel kitleyi takip edin

Mesela bugün trend olan haberler, kelimeler, yeni çıkan teknoloji gibi bir çok araştırma yaparak çok kişi öğrenmeden önce ilklerin arasına girmeye çalışabilirsiniz. Eğer 100 kişiden 10 kişisi ilk sizde görüyorsa kendinizi karlı sayın. Haberi 100 kişiye değil 1000 kişiye ulaştırarak haber başında 100 hit kazan kolayca. Çok büyük bir şey yapmadan.

Sürekli aktif olun

Eğer sürekli aktif olursanız kolay hit kazanmak içinde o kadar çok şansınız olacaktır. Her zaman karşınıza yeni bir fırsat çıkabilir. O fırsatı çok daha kaliteli bir hale getirerek hayatınızı değiştirecek adımı atabilirsiniz. Başka kişilerin yaptığı şeyleri inceleyin. Onların yaptığı hataları yapmayın. Güzel yaptığı şeyleride üzerilerine ekleyerek kendinize uyarlamaya çalışın. Bu sizi onlardan daha başarılı hale getirebilir. Ama sakın kibirle ilerlemeyin. Ve sadece kopyacı olmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın

Buraya 6 kez yorum yapılmış “Web site günlük hit arttırmak için yöntemler

  1. Makaleye okudum kendime kısa özet çıkarttım ve bir deftere not aldım günlük kısa kısa neler yapacağımı ve neyle ilgilenmem gerektiğini hangi kelimeler üzerinde çalışacağımı öğrendim. Şimdi bu makale sayesinde ise hiç bir şekilde Seo dan anlamayan ve seo nun ne olduğunu bilmeyen arkadaşlara çok kısa bir bilği vermek istiyorum. Benim gözümde seo olayı bir birinden büyük arama motorları arasındadır. Arama motorlarının devi olan googleyi anlarsanız usta bir seocu olursunuz bu yüzden ilk önce web site içeriği yok metası yok bilmem oyu buyu felan hiç aklınıza takmayın arkadaşlar önce arama motorları kendi aralarında nasıl savaş verir, nasıl çalışır nedir bu muhendislik diyerek yola çıkıp 1 ay kadar inceleme yapınız sonrası muhteşem bir seocu olursunuz emin olun bundan bu güzel makaleniz için teşekkürler admin umarım benimde bu yazım faydalı olmuştur.

  2. faydalı bir yazı, kuru kalabalıkta olsa ziyaretçi sayısı önemlidir, 1000 kişi girse, bir kaç kişi kalıcı olsa bile iyidir.

  3. web site hit arttırmak için dediğiniz platformlara çalışıcam paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

  4. arama motorlarında yükselmek için doğal yöntemler kullanmalısınız bunun için eş dost arkadaşlarınıza sitenizin link gönderip tıklama elde edebilirsiniz diğer yöntem ise güncel makale yazabilirsiniz google reklam ise belirli anahtar kelimelerde üçret karşılığı ilk sırada cıkabilirsiniz

  5. öncelikle seo yani google arama motorlarında sitenizin çıkabilmesi için seo uyumlu olmalıdır sonrası kolay bunun için öncelikle wordpress siteler arama motorlarında daha hızlı çıkmaktadır, sitenizin anahtar kelimeler, başlık ve açıklamalar uygun olmalıdır . .