Web Sitesi Nedir?

Web Siteleri bilgisayarlar ve akıllı cihazlardaki tarayıcılar yardımıyla kodların çözülerek bize gösterilen sayfalardır. Bu sayfalar dinamik web sayfaları ve statik web sayfaları olarak tanımlanabilirler. Genellikle kurumsal firmalarda karşılaştığımız siteler artık günümüzde genellikle bloglarlada karşımıza çıkmaktadır. Büyük bir dünya haline gelmiş internet dünyası artık günümüzde gerçek dünyada karşımıza gelen herşeyi anında internette sunmaktadır.

Artık gazete dergi vs beklemek zorunda değiliz. Her şey anında karşımızda. Çalışma mantığına bakıldığında sunucu olarak tanımladığımız bilgisayarlarda bulunan dosyaların tarayıcılar yardımıyla kodların çözülmesi ile bize görebileceğimiz ve anlayabileceğimiz şekilde unulmaktadır. Bu platformlara bilgiler girebilir ve bu platformlardan bilgiler alabilirsiniz. İşte bu sitelerin tümü bir bütünü oluşturarak genel internet ağımızı oluşturur.

Kısa şekilde anlatmak gerekirse, internetteki bilgileri aldığımız ve bilgi aktardığımız sayfalardır’da diyebiliriz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ne tam anlamıyla alışabildim, nede kolay vazgeçebildim. Bana ne kadarını verdilerse o kadarıyla yaşamayı öğrendim. Bu meslek beni öldürecek sanırım.

Bir cevap yazın

Buraya 3 kez yorum yapılmış “Web Sitesi Nedir?

  1. web sitesi geniş pazarlı bir işte olmazsa olmazdır , portföy geniş işe müşteri farklılığı çok demektir. Yani hemen bir web site yapın yada yaptırın

  2. web site hakkında güzel bir bilgi fakat bizim ülkede daha çok tüketici toplum olduğu için web site kurmaya pek yanaşmıyor bence

error: Content is protected !!