DUMPPER

The Easy Way to Find What You're Looking For!.

Windows 10 Güncellemesi Ağ Üzerinden Yazıcı Ekleme Sorunu

Windows 10 kullanıcıları, Windows 10 kullanıcıları, KB5006670 güncellemesi yükledikten sonra geniş ölçekli ağ üzerinden yazdırma sorunları bildirmeye başladı. Microsoft, salı günü Ekim 2021 Salı Yaması kapsamında hataları ve güvenlik açıklarını düzeltmek için Windows güncellemeleri yayınlamıştı. KB5006670 güncellemesini yüklediğinden beri, kullanıcılar ağ yazdırma sunucularına yazdıramadıklarını ve bazı kullanıcıların yazdırmaya çalışırken 0x00000709 veya ‘ Öğe bulunamadı ‘ hataları aldığını bildiriyor.

KB5006670 ağdan yazdırma sorunları nasıl düzeltilir?

Yöntem 1: KB5006670 güncelleştirmesini kaldırın

En yaygın öneri, yükseltilmiş bir komut isteminde aşağıdaki komut kullanılarak yapılabilen KB5006670 güncellemesini kaldırmaktır:

Başlata tıklayıp cmd ekranına sağ tuş yapıp yöneti olacak çalıştırıp komut satırına alttakini yazalım.

wusa /uninstall /kb:5006670

Güncelleme bilgisayarımızdan kaldırıldıktan sonra sorunumuz %95 düzelecektir , ama bu çözüm kalıcı olmayacaktır , sebebi ise bilgisayrımızın bu güncellemeyi tekrar alacak olmasıdır.

Yöntem 2: Regedit Ayarları İçin vereceğimiz İşlemi Yapmak

Windowsun son güncellemesi ile bazı bilgisayarda regedit ayarlarında değişiklik yapmakta gerekebilir. Bu düzenleme için çalıştıra regedit yazıp;

"HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlPrint" yolunu izleyin sağ tarafta sağ tıklayıp DWORD (32 bit) Değeri ekleyin ve adını da RpcAuthnLevelPrivacyEnabled yazın ve değerini sıfır yapın.

Bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun ortadan kalkacaktır.

Yayıncı: FisildaNet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *